icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
AKTUALNOŚCI

29 Listopad 2012

Rynek ubezpieczeń: Ograniczamy wydatki na polisy. To widać.

Spowolnienie gospodarcze i pogarszające się perspektywy na rynku pracy przyniosły efekt w postaci ograniczenia wydatków na ubezpieczenia.

Czytaj wiecej...

28 Listopad 2012

Rynek ubezpieczeń: Kobiety zapłacą więcej za ochronę życia i auta

Kobiety zapłacą wyższe składki na ubezpieczenie samochodu i polisę na życie, mimo że powodują mniej wypadków i żyją dłużej niż mężczyźni. Sejm przyjął nowe przepisy, które zakazują różnicowana składek ze względu na płeć.

Czytaj wiecej...

28 Listopad 2012

UFG: Od 2013 r. wzrosną kary za brak OC

Od 1 stycznia przyszłego roku kara za brak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w przypadku samochodów osobowych wzrośnie do 3,2 tysiąca złotych – przypomina Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj wiecej...

28 Listopad 2012

Rynek ubezpieczeń: Prawie 5,3 mld zł przychodów VIG w Polsce

Przez dziewięć miesięcy tego roku spółki Vienna Insurance Group Polska zebrały w sumie 5294 mln zł składek* – o 76% więcej, niż w analogicznym okresie 2011 r. Zysk brutto grupy wzrósł o 16,5 mln zł do poziomu 120,3 mln zł

Czytaj wiecej...

28 Listopad 2012

VIG umacnia pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej

Vienna Insurance Group ma coraz silniejszą pozycję w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Jednym z filarów środkowoeuropejskiej działalności VIG jest biznes w Polsce. – to główne wnioski z raportu podsumowującego dziewięciomiesięczne osiągnięcia finansowe wywodzącej się z Austrii grupy.

Czytaj wiecej...

23 Listopad 2012

Prawo: SN o regresie wobec spadkobierców i charakterze sprawy

16 listopada Sąd Najwyższy wydał uchwałę rozstrzygającą kwestię roszczenia zwrotnego z OC pojazdu wobec spadkobierców zmarłego sprawcy wypadku. SN miał też zająć stanowisko odnośnie gospodarczego charakteru sprawy o roszczenie bezpośrednie z OC przy cesji wierzytelności.

Czytaj wiecej...

23 Listopad 2012

Rośnie liczba wykrytych oszustw

Ostatnio coraz częściej wyłudzane są polisy na życie. Jednak firmy skuteczniej walczą z oszustami. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń, do którego dotarła „Rz", w ciągu ostatnich sześciu lat (2006–2011) rośnie liczba wykrytych prób wyłudzeń. O ile w 2006 r. w przypadku ubezpieczeń na życie było ich 62, to w 2011 r. już 188. Ich wartość zwiększyła się – odpowiednio – z 1,19 mln zł do 6,43 mln zł. Najwięcej oszustw wykryto w 2010 r. (392 na 3,1 mln zł).

Czytaj wiecej...

23 Listopad 2012

Elektryzujący wyścig o gigantyczne polisy

VIG rzuca rękawicę branży i samodzielnie powalczy o ubezpieczenie budowy energetycznych bloków w Opolu i Kozienicach.

Czytaj wiecej...

16 Listopad 2012

ZFDF: Rośnie rola doradców finansowych

W czasach kryzysu, gdy coraz trudniej uzyskać kredyt hipoteczny klienci częściej zwracają się po poradę do doradców finansowych.

Czytaj wiecej...

16 Listopad 2012

Rynek Ubezpieczeń: Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012

Już 28 listopada w Galerii Freta w Warszawie poznamy zwycięzców konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012.

Czytaj wiecej...

15 Listopad 2012

Rynek ubezpieczeń: Deregulacja i koszty

Ubiegły tydzień na polskim rynku ubezpieczeń zdominowały dwa wydarzenia: protest przedstawicieli zawodów finansowych (m.in. agentów i brokerów ubezpieczeniowych) wobec odnoszących się do ich profesji planów deregulacyjnych rządu, oraz pojawienie się ryzyka znacznego wzrostu kosztów ubezpieczycieli.

Czytaj wiecej...

15 Listopad 2012

Wealth Solutions: Jak zarobić na emeryturę?

Raport Komisji Europejskiej alarmuje, że na każdego emeryta lub rencistę przypadają obecnie cztery osoby w wieku produkcyjnym, w przyszłości będą to zaledwie dwie osoby. W jaki sposób oszczędzać, by zapewnić sobie godną emeryturę?

Czytaj wiecej...

15 Listopad 2012

Prawo: Środowiska ubezpieczeniowe i finansowe przeciwne deregulacji ich profesji

Zdaniem siedmiu organizacji reprezentujących zawody finansowe, wyrażonym we wspólnym stanowisku, odnosząca się do ich profesji deregulacja będzie miała negatywne skutki.

Czytaj wiecej...

08 Listopad 2012

Na co skarżą się ubezpieczeni?

Klienci, niezadowoleni z decyzji ubezpieczyciela, mogą poskarżyć się do Rzecznika Ubezpieczonych. W ciągu pierwszych III kwartałów 2012 roku z tej drogi skorzystano 11145 razy. Najczęściej skarżono się na polisy OC.

Czytaj wiecej...

07 Listopad 2012

Euler Hermes: Gwałtowny wzrost upadłości w październiku

W październiku 2012 r. upadły 93 polskie firm, o 66% więcej, niż w tym samym okresie 2011 r. (56 bankructw). W sumie od początku tego roku splajtowało 774 firm (627 w ciągu 10 miesięcy ub. r., +24% r/r) – wynika z oficjalnych danych zebranych przez Euler Hermes Collections

Czytaj wiecej...

07 Listopad 2012

Signal Iduna: Nowa oferta dla właściciel hoteli

Signal Iduna poszerzyła swoją ofertę produktów majątkowych o Program Hotel. Jest to kompleksowe ubezpieczenie skierowane do właścicieli hoteli, pensjonatów oraz osób prowadzących działalność agroturystyczną.

Czytaj wiecej...

07 Listopad 2012

Bój o najlepszych kierowców

Towarzystwa działające na polskim rynku mogą stanąć przed koniecznością ob­ni­żek cen po­lis.Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów indywidualnych widać spowolnienie będące pochodną sytuacji gospodarczej. Polacy kupują mniej samochodów, szczególnie nowych, zatem takich, które najczęściej są ubezpieczane w ramach polisy casco, ludzie są też ogólnie bardziej zachowawczy w wydatkach.

Czytaj wiecej...

05 Listopad 2012

Analizy Online: Październikowy wzrost aktywów OFE

Październik to piąty miesiąc z rzędu, w którym aktywa zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych, zyskały na wartości. Dynamika zmian wyniosła tym razem +0,9%, dzięki czemu na koniec miesiąca wartość aktywów OFE przekroczyła 254,7 mld zł.

Czytaj wiecej...

05 Listopad 2012

Policja: Mniej ofiar i mniej wypadków podczas „Znicza”

Według danych policji, bilans tegorocznej akcji „Znicz” (31 października – 4 listopada) to 428 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych, 557 rannych i 1837 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Czytaj wiecej...

05 Listopad 2012

Sprawdź, jakie samochody są najczęściej kradzione. Uwaga, złodzieje mają nowy sposób

Wśród najczęściej znikających aut dominują marki niemieckie – volkswageny i audi. To się nie zmienia od lat. Zmieniają się zaś metody złodziei – zanikły kradzieże „na stłuczkę”, modne stały się „na potencjalnego kupca”

Czytaj wiecej...

05 Listopad 2012

Warszawa: Międzynarodowa konferencja na temat ubezpieczeń rolnych

5 listopada w Warszawie odbędzie się organizowana przez Polską Izbę Ubezpieczeń, Polskie Towarzystwo Reasekuracji, oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu międzynarodowa konferencja zatytułowana „Trendy w ubezpieczeniach rolnych w Europie.

Czytaj wiecej...