icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
AKTUALNOŚCI

28 Lipiec 2014

KNF: Podsumowanie I kwartału w ubezpieczeniach

Wypłacalność polskiego rynku ubezpieczeń po I kwartale 2014 roku kształtuje się na bezpiecznym poziomie. Niektóre wyniki poszczególnych sektorów działalności były lepsze niż planowano, niektóre zaś minimalnie odbiegały od oczekiwań – podała w specjalnym raporcie Komisja Nadzoru Finansowego.

Czytaj wiecej...

24 Lipiec 2014

Roszady personalne u trzech ubezpieczycieli

Przez pierwsze dwie dekady lipca tego roku nie dochodziło do istotnych ruchów kadrowych w podmiotach z branży ubezpieczeniowej. Jednak już na początku trzeciej miało miejsce kilka roszad na szczeblu menedżerskim.

Czytaj wiecej...

22 Lipiec 2014

Prawo: Koniec z różnicowaniem szkód w zależności od gatunku zwierząt

21 lipca Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wszyscy poszkodowani powinni mieć możliwość dochodzenia odszkodowań za szkody wyrządzane przez niektóre chronione drapieżniki.

Czytaj wiecej...

17 Lipiec 2014

PRAWO JAZDY - nowa ustawa

Dopuszczenie osób posiadających prawo jazdy kategorii B do jazdy na motocyklach o pojemności do 125 cm sześc. to niejedyna zmiana w ustawie o kierujących pojazdami. Inne zezwalają m.in. na podejście do egzaminu bez wcześniejszego szkolenia z teorii oraz zdawanie egzaminu samochodem, którym jeździło się na kursie.

Czytaj wiecej...

16 Lipiec 2014

Polisa–Życie lepiej niż przed rokiem

W pierwszych trzech miesiącach tego roku sektor ubezpieczeń na życie zanotował kolejny spadek przypisu składki brutto. Jednym z niewielu towarzystw, którym udało się osiągnąć lepszy rezultat niż rok wcześniej była Polisa-Życie.

Czytaj wiecej...

15 Lipiec 2014

Polisa OC obniża podatek w całości, AC w części

Polisa OC wykupiona dla auta osobowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej obciąża koszty firmowe w całości, natomiast autocasco przedsiębiorca rozliczy w kosztach tylko do ustalonego limitu. Moment rozliczenia ubezpieczenia majątkowego środka trwałego firmy różni się w zależności od przyjętej metody prowadzenia księgi przychodów i rozchodów

Czytaj wiecej...

14 Lipiec 2014

PwC: najwyższe płace zarządów firm ubezpieczeniowych, mediowych i banków

Najbardziej atrakcyjne wynagrodzenia dla członków zarządów oferują branże: ubezpieczeniowa, mediowa i bankowa - wynika z badania PwC. Pensje zagranicznych członków zarządu są o ok. 45 proc. wyższe niż ich polskich odpowiedników w tej samej spółce.

Czytaj wiecej...

10 Lipiec 2014

Prezentacja KNF w sprawie wytycznych dotyczących likwidacji szkód

10 lipca na specjalnej konferencji prasowej Komisja Nadzoru Finansowego przedstawi założenia wytycznych dotyczących likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, w dokumencie znajdą się zapisy, które m.in. mają ujednolicić zasady wyliczenia kosztów naprawy i wartości auta.

Czytaj wiecej...

09 Lipiec 2014

Przestępstwo oszustwa w obrocie gospodarczym

Oszustwo jest jednym z najczęstszych przestępstw w obrocie gospodarczym. Jego ofiarą można paść nie tylko, w przypadku gdy ktoś wyłudzi od nas pieniądze lub towar, ale także przykładowo w razie wprowadzenia nas w błąd przez partnera biznesowego co do swojej sytuacji finansowej.

Czytaj wiecej...

08 Lipiec 2014

110 tys. zł za obrażenia po potrąceniu

25 czerwca Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy nakaz wypłacenia przez Generali TU 110 tys. zł na rzecz potrąconego przez samochód 10-letniego chłopca z Wielkopolski.

Czytaj wiecej...

07 Lipiec 2014

Spór o bezpośrednią likwidację PZU SA

Wprowadzona przez PZU SA bezpośrednia likwidacja szkód nie podoba się niektórym ubezpieczycielom. Głównie ze względu na zbyt wysokie ich zdaniem odszkodowania, jakie zakład wypłaca w ramach BLS – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj wiecej...

04 Lipiec 2014

W wakacje rośnie sprzedaż ubezpieczeń mieszkań i domów

W pierwszym kwartale tego roku składka z ubezpieczeń majątkowych była o ponad 6 procent wyższa niż rok wcześniej, a znaczący udział w składce mają ubezpieczenia od ognia i innych żywiołów. Sprzedaż tego typu polis rośnie w miesiącach wakacyjnych.

Czytaj wiecej...

03 Lipiec 2014

Od czego (nie) ubezpieczają się Polacy

Czy Polacy mogą ubezpieczyć się od ciąży w wyniku niepokalanego poczęcia? Czyli jak wygląda rodzimy rynek ubezpieczeń niestandardowych.

Czytaj wiecej...

02 Lipiec 2014

Firmy oszczędzają na polisach

Liczba grupowych polis od następstw nieszczęśliwych wypadków spadła w ciągu czterech lat o połowę – informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj wiecej...

01 Lipiec 2014

Rewolucja w księgach wieczystych. Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy

Od 1 lipca wchodzą w życie przepisy ułatwiające dostęp do ksiąg wieczystych przez internet. Dzięki nim np. dokonany samodzielnie wydruk odpisu księgi wieczystej będzie miał moc dokumentu wydanego przez sąd.

Czytaj wiecej...