icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
ARCHIWUM:

AKTUALNOŚCI

30 Sierpień 2012

ERV: Ubezpieczenie sprzętu podczas wyprawy

Wyprawy powiązane z ekstremalnymi aktywnościami oraz sportami wysokiego ryzyka, jak nurkowanie, wspinaczka, eksploracja jaskiń, rafting czy jazda na rowerze w ciężkich warunkach. wymagają korzystania z cennego sprzętu wysokiej jakości, a przezorni i doświadczeni wyczynowcy powinni być zawsze ubezpieczeni.

Czytaj wiecej...

30 Sierpień 2012

VII edycja badania satysfakcji serwisów ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi

VII edycja ogólnopolskiego badania satysfakcji serwisów ze współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi realizowanego przez Polską Izbę Motoryzacji pod patronatem Rzecznika Ubezpieczonych

Czytaj wiecej...

27 Sierpień 2012

Pożar hali magazynowej pod Warszawą, wypadek autokaru w Serbii

26 sierpnia nad ranem wybuchł pożar hali magazynowej w Wólce Kosowskiej. Z kolei 25 sierpnia doszło do wypadku polskiego autokaru w Serbii. W zdarzeniu zginęły 4 osoby.

Czytaj wiecej...

27 Sierpień 2012

Finanse: dla Polaków konsumpcja jest ważniejsza od oszczędzania

Polacy oszczędzają, ale krótkoterminowo i na określony czas – wynika z badań European Financial Group. Wciąż niewielu z nas odkłada na emeryturę czy na studia dzieci.

Czytaj wiecej...

27 Sierpień 2012

Polacy rezygnują z polis inwestycyjnych

Towarzystwa muszą się szykować na scenariusz masowych umorzeń polis. Coraz więcej klientów szuka oszczędności i przestaje płacić składki.

Czytaj wiecej...

27 Sierpień 2012

Prawo: Nowe rozporządzenie dotyczące OC lotniczego

Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźników lotniczych, przedsiębiorców wykonujących obsługę naziemną oraz instytucji zapewniających służby żeglugi powietrznej.

Czytaj wiecej...

21 Sierpień 2012

Rynek ubezpieczeń: Polacy nadal niechętnie ubezpieczają swój majątek

Mimo nasilających się skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych, Polacy wciąż niechętnie ubezpieczają swój dobytek. Sprzedaż ubezpieczeń majątkowych wzrosła wprawdzie w pierwszym kwartale tego roku o około 10%, ale nie poprawiło to znacząco statystyk.

Czytaj wiecej...

21 Sierpień 2012

Ubezpieczenia: cierpienie kientów warte coraz więcej. Nawet milion złotych

Firmy ubezpieczeniowe płacą coraz więcej za cierpienie klientów. Sądy potrafią przyznać nawet milion złotych w związku ze śmiercią małżonka lub dziecka.

Czytaj wiecej...

21 Sierpień 2012

Mobilny marketing w kręgu zainteresowań ubezpieczycieli i bankowców

Branża finansowa i ubezpieczeniowa plasuje się w czołówce sektorów najbardziej zainteresowanych działaniami marketingowymi na urządzeniach przenośnych.

Czytaj wiecej...

20 Sierpień 2012

PIPUiF musi przeprosić Link4

Sąd II instancji oddalił w zasadniczej części apelację PIPUiF i potwierdził, że działania podejmowane przez PIPUiF w stosunku do Link4 naruszały zasady uczciwej konkurencji oraz godziły w renomę spółki. To kolejna porażka PIPUiF w sporach z Link4.

Czytaj wiecej...

10 Sierpień 2012

Rynek ubezpieczeń: GDDKiA żąda od Allianz wypłaty z gwarancji na budowę A1

31 lipca TUiR Allianz otrzymało od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w dniu 2012 roku wezwania wypłacenia środków z gwarancji udzielonej jako zabezpieczenie należytego wykonania umowy na budowę autostrady A1 Toruń-Stryków (odcinek III Brzezie-Kowal od km 186+348 do 215 + 850) – poinformowała firma PBG w komunikacie.

Czytaj wiecej...

10 Sierpień 2012

SIGNAL IDUNA: Zgłaszanie szkód majątkowych przez Internet oraz szybka ścieżka likwidacji szkód

W myśl koncepcji „We take care” SIGNAL IDUNA uruchomiła na swojej stronie internetowej specjalny formularz zgłaszania szkód majątkowych, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można zgłosić roszczenie.

Czytaj wiecej...

10 Sierpień 2012

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential potwierdza zamiar wejścia do Polski

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential przygotowuje się do uruchomienia operacji w Polsce w ramach planów ekspansji poza tradycyjne rynki w Wielkiej Brytanii, USA i wschodniej Azji - donosi sobotni "Financial Times".

Czytaj wiecej...

10 Sierpień 2012

UFG: Coraz sprawniejsza identyfikacja kierowców bez OC

Prawie 1,8 tysiąca nieubezpieczonych kierowców zidentyfikował w tym roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Czytaj wiecej...

03 Sierpień 2012

InterRisk Przedstawicielstwo Generalne Kielce - Umowa na limity gwarancyjne

InterRisk Przedstawicielstwo Generalne w Kielcach podpisało 17 lipca 2012 roku umowę na limity gwarancyjne z Mostostalem Zabrze Holding.

Czytaj wiecej...

01 Sierpień 2012

Rynek ubezpieczeń: Generali nowym właścicielem Proama

23 lipca Generali PPF Holding (właściciel Grupy Generali w Polsce) i Groupama podpisały umowę, w wyniku której GPH przejmie nadwiślański oddział francuskiej firmy, działający w naszym kraju pod marką Proama.

Czytaj wiecej...

01 Sierpień 2012

Za polisę OC najdrożej płaci kierowca w Gdańsku

Najtańszych wśród wojewódzkich metropolii ubezpieczeń należy szukać w świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim.

Czytaj wiecej...

01 Sierpień 2012

Ubezpieczyciele ranieni gwarancjami

Kryzys w budowlance może kosztować towarzystwa nawet 1 mld zł. Koniec z tanimi i łatwymi gwarancjami. Tykająca bomba i domek z kart — to tylko niektóre określenia używane przez branżę ubezpieczeniową, by opisać sytuację na rynku gwarancji.

Czytaj wiecej...

01 Sierpień 2012

Rynek ubezpieczeń: Zakończono proces połączenia InterRisk i PZM

31 lipca została sfinalizowana fuzja dwóch towarzystw ubezpieczeń należących do Grupy Vienna Insurance Group w Polsce: InterRisk i Polskiego Związku Motorowego (PZM).

Czytaj wiecej...