icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
AKTUALNOŚCI

28 Styczeń 2013

Prawo: Coraz więcej uczestników pozwów w sprawie opłat likwidacyjnych

Znacząco rośnie liczba osób, które zdecydowały się przystąpić do pozwów zbiorowych w sprawie opłat likwidacyjnych za wcześniejsze rozwiązanie umowy w ubezpieczeniach z funduszami kapitałowymi.

Czytaj wiecej...

28 Styczeń 2013

Rzecznik Ubezpieczonych: Jak dochodzić roszczeń za „zimowe szkody”

Na stronie internetowej Rzecznika Ubezpieczonych zostało opublikowane opracowanie na temat odpowiedzialności za utrzymanie dróg, chodników, nieruchomości.

Czytaj wiecej...

28 Styczeń 2013

Jak walczyć z niekorzystnymi decyzjami ubezpieczycieli w sprawie wypadków drogowych

W przypadku gdy wewnętrzne postępowanie reklamacyjne nie przyniesie zakładanego przez nas efektu, sprawę o należne nam ubezpieczenie możemy skierować na drogę postępowania sądowego

Czytaj wiecej...

28 Styczeń 2013

Rynek ubezpieczeń: Rzecznik Ubezpieczonych w roli głównej

To był niezwykle spokojny, pozbawiony większych emocji tydzień w polskich ubezpieczeniach. Przed zapadnięciem w zimową drzemkę chroniła głównie aktywność Rzecznika Ubezpieczonych.

Czytaj wiecej...

24 Styczeń 2013

Rynek ubezpieczeń: UFG pomaga kierowcom w związku ze zmianą zasad wypowiadania OC

Od 11 lutego 2013 zaczną obowiązywać nowe, rozszerzone zasady wypowiadania komunikacyjnych polis OC. Ponieważ wraz z wejściem w życie nowych zasad wzrośnie ryzyko zakupu pojazdu z nieaktualną polisą, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny postanowił pomóc kierowcom. W tym celu przygotował specjalny poradnik, w którym krok po kroku opisuje co zrobić, by uniknąć braku obowiązkowego OC.

Czytaj wiecej...

24 Styczeń 2013

Prawo: SN odmówił podjęcia uchwały ws odmowy wypłaty odszkodowania z AC

17 stycznia Sąd Najwyższy miał zdecydować, czy niewielkie zaniedbanie właściciela samochodu stanowi wystarczające uzasadnienie odmowy wypłaty odszkodowania z autocasco. Jednak SN postanowił odmówić podjęcia uchwały w tej sprawie.

Czytaj wiecej...

24 Styczeń 2013

PIU: Instrukcje postępowania w przypadku wystąpienia szkód zimowych

Polska Izba Ubezpieczeń opisuje sposoby postępowania w sytuacji, w której wskutek warunków panujących zimą (silnego mrozu i obfitych opadów śniegu) zdarzy się nam wypadek, w którym dojdzie do urazu ciała lub uszkodzenia pojazdu.

Czytaj wiecej...

24 Styczeń 2013

Finansiści zaciskali pasa

W 2012 r. firmy finansowe nie rozpieszczały mediów. Wydatki na reklamę wszystkich instytucji finansowych spadły o ok. 4 proc. do 1,76 mld zł, wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę Kantar Media

Czytaj wiecej...

16 Styczeń 2013

Więcej oszustw na polisach

Wzrost liczby przestępstw łączy się z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną w gospodarce. Ubezpieczyciele przyznają, że najwięcej oszustw polega na symulacji stłuczki czy wypadku motoryzacyjnego.

Czytaj wiecej...

16 Styczeń 2013

Rynek ubezpieczeń: Wraca temat nadzoru nad branżą odszkodowawczą

Zatrzymanie szefa Unijnego Centrum Odszkodowań pod zarzutem przywłaszczenia pieniędzy klientów przypomniało o nierozstrzygniętej do tej pory kwestii państwowego nadzoru nad rynkiem odszkodowawczym.

Czytaj wiecej...

16 Styczeń 2013

EFG: Czy w 2013 roku oszczędzanie będzie możliwe?

Rok 2013 ma szansę przejść do naszej historii jako jeden z najtrudniejszych pod względem ekonomicznym. Jak w takim razie przetrwać najbliższy rok i zabezpieczyć swoją przyszłość? – zastanawiają się eksperci European Financial Group.

Czytaj wiecej...

16 Styczeń 2013

Personalia: Zmiany w zarządach Europy i InterRisk

Pierwsze w tym roku roszady kadrowe we władzach towarzystw ubezpieczeń. 14 stycznia rada nadzorcza InterRisk powołała Katarzynę Grześkowiak na stanowisko członka zarządu spółki.

Czytaj wiecej...

07 Styczeń 2013

Kobiety będą płaciły więcej za ubezpieczenie na życie

Panie z pewnością stracą na zmianach, będą płaciły więcej za ubezpieczenie na życie - mówi Petr Bohumsky, dyrektor ds. zarządzania ryzykiem, Generali PPF

Czytaj wiecej...

07 Styczeń 2013

Prawo: 2:0 dla uczestników pozwu zbiorowego przeciwko Link4

Nie ma już przeszkód formalnych, aby pozew zbiorowy pośredników ubezpieczeniowych przeciwko Link4 trafił na wokandę.

Czytaj wiecej...

07 Styczeń 2013

Rynek ubezpieczeń: W miarę spokojny początek 2013 r.

Pierwszy tydzień nowego roku w ubezpieczeniach nie był tak spektakularny, jak końcówka 2012 r. Mimo to we wspominanym okresie miało miejsce kilka istotnych wydarzeń, z ważnym werdyktem w sporze prawnym pośrednicy – Link4 na czele.

Czytaj wiecej...