icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
ARCHIWUM:

AKTUALNOŚCI

26 Październik 2012

PIU Podsumowanie konferencji na temat abuzywności

180 osób gościło na konferencji pt. „Problematyka abuzywności w ubezpieczeniach na życie”, która odbyła się 19 października. Konferencję zorganizowała Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj wiecej...

26 Październik 2012

Rynek ubezpieczeń: PIU udzieli informacji ws. bonus-malus w Polsce

10 października, za pośrednictwem Insurance Europe, do Polskiej Izby Ubezpieczeń wpłynęła prośba EIOPA o przekazanie informacji i stanowiska rynków krajów Unii Europejskiej, dotyczącego uwzględniania w kalkulacji składek za ubezpieczenie komunikacyjne OC systemu bonus-malus

Czytaj wiecej...

26 Październik 2012

Prawo: Nie będzie kaucji w procesie pośredników przeciwko Link4!

Sąd Okręgowy w Warszawie na posiedzeniu niejawnym oddalił w całości złożony 10 lutego wniosek Link4 o wpłacenie 2 610 772 zł kaucji przez Biuro Doradztwa i Pośrednictwa Ubezpieczeniowego E.C.A.

Czytaj wiecej...

22 Październik 2012

Multimedia Polska: Ubezpieczenie mieszkania przez telewizor

Multimedia Polska to pierwszy w kraju operator kablowy, który swoim abonentom zaproponował możliwość ubezpieczenia mieszkania. To jest też pierwszy produkt ubezpieczeniowy, który można zakupić przez dekoder telewizji cyfrowej i telewizor (usługa T-commerce).

Czytaj wiecej...

22 Październik 2012

Signal Iduna: Ubezpieczenie nagrobków i grobowców

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych Signal Iduna przypomina, że jedną z opcji dostępnych w ramach oferowanych przez nią produktów z oferty polis majątkowych, pakietu Dom i Bezpiecznego Domu, jest ubezpieczenie nagrobków i grobowców

Czytaj wiecej...

22 Październik 2012

KNF: 70 tys. zł kary dla Generali

19 października podczas swojego sto sześćdziesiątego szóstego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Generali TU karę pieniężną w wysokości 70 tysięcy złotych.

Czytaj wiecej...

16 Październik 2012

Prawo: Rozporządzenie dotyczące OC w ochronie lotnictwa cywilnego

W Dzienniku Ustaw z 12 października zostało opublikowane rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy ubiegającego się o zawarcie umowy na prowadzenie działalności w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego w portach lotniczych

Czytaj wiecej...

16 Październik 2012

Waszyngton: Powstała Światowa Federacja Stowarzyszeń Ubezpieczeniowych

31 najbardziej znaczących stowarzyszeń ubezpieczycieli, reprezentujących 87% światowej branży ubezpieczeniowej z dniem 9 października oficjalnie utworzyło Światową Federację Stowarzyszeń Ubezpieczeniowych

Czytaj wiecej...

16 Październik 2012

Ubezpieczenia dla kobiet będą droższe, niezależnie od zmian w prawie

Ubezpieczyciele nie zamierzają dostosować się do wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości nakazującego zrównanie składek w ubezpieczeniach na życie dla kobiet i mężczyzn. Na razie. Za chwilę panie zapłacą więcej.

Czytaj wiecej...

16 Październik 2012

Rynek ubezpieczeń: Nowości u pośredników, PZU szuka okazji do zarobku

Po niedawnych emocjach związanych z najróżniejszymi zmianami na polskim rynku ubezpieczeń, ubiegły tydzień przyniósł chwilę oddechu.

Czytaj wiecej...

08 Październik 2012

W szkole i na wakacjach z polisą: Raport Ergo Hestii o bezpieczeństwie dzieci

Co roku uczniowie i szkoły zgłaszają ubezpieczycielom coraz więcej szkód. Najczęściej – po urazach na boiskach, w salach gimnastycznych oraz na korytarzu szkolnym. Świadomość ubezpieczeniowa rodziców i dzieci powoli rośnie.

Czytaj wiecej...

08 Październik 2012

Ergo Hestia promuje młodych kierowców: marka You Can Drive rusza z kampanią „Za młodzi się wściekli”

Młodzi kierowcy nie muszą być karani wyższą składką za wiek. Wystarczy skonstruować specjalną ofertę ubezpieczeniową dla tych, którzy jeżdżą odpowiedzialnie.

Czytaj wiecej...

08 Październik 2012

PZU z najlepszym wizerunkiem w mediach

PZU po raz trzeci z rzędu zwyciężył w rankingu Top Marka, organizowanym przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów oraz miesięcznik PRESS.

Czytaj wiecej...

08 Październik 2012

PIU: Konferencja „Problematyka abuzywności w ubezpieczeniach na życie”

19 października w warszawskim Hotelu Bristol odbędzie się konferencja pt: „Problematyka abuzywności w ubezpieczeniach na życie”.

Czytaj wiecej...

08 Październik 2012

Firmy muszą dużo inwestować, aby dostać tańszą polisę

Towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają firmom wysokie wymagania, zwłaszcza dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Nie chcą ponosić ryzyka związanego z pożarem źle zabezpieczonych, łatwopalnych materiałów.

Czytaj wiecej...

05 Październik 2012

USA: AIG zastąpi Chartis i zmienia logo

3 października American International Group zaprezentowała odświeżone logo AIG w zmienionej kolorystyce, z nowym tłem i liternictwem.

Czytaj wiecej...

05 Październik 2012

Prawo: Agenci, brokerzy i aktuariusze wśród zawodów II transzy deregulacji

2 października przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt o uchyleniu ustawy o giełdach towarowych oraz o zmianie niektórych innych ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów

Czytaj wiecej...

02 Październik 2012

Rynek ubezpieczeń: Gothaer TU zamiast PTU

1 października Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń zmieniło swoją nazwę. Teraz ubezpieczyciel będzie prowadził działalność jako Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń.

Czytaj wiecej...

02 Październik 2012

Europ Assistance: Polacy rezygnują z usług medycznych

Wyniki badania Health Barometer 2012 przeprowadzonego przez Europ Assistance oraz Cercle Sante wykazały, że Polacy coraz bardziej krytycznie oceniają naszą służbę zdrowia.

Czytaj wiecej...

02 Październik 2012

Rejestr Dłużników dla branży ubezpieczeniowej

Osoby, które nie opłacają systematycznie składek ubezpieczeń, mogą trafić na listę nierzetelnych płatników. Weryfikacji mogą też podlegać agenci ubezpieczeniowi.

Czytaj wiecej...