icon
icon
icon
Województwo:
Powiat:
Miasto:
Ubezpieczenie:
Towarzystwo:
AKTUALNOŚCI

21 Wrzesień 2012

Opłaty za wycofanie polisy inwestycyjnej nie mogą być tak wysokie. Zajmie się tym UOKiK

UOKiK bada zapisy w umowach produktów ubezpieczeniowych oferowanych przez osiem towarzystw pod kątem sposobu naliczania opłaty likwidacyjnej i jej wysokości.

Czytaj wiecej...

21 Wrzesień 2012

Internet nie wyprze agentów ubezpieczeniowych. Da im nowe narzędzia

Przez telefon czy internet możemy już ubezpieczyć prawie wszystko. Ostatnio dynamicznie rośnie liczba kupowanych w ten sposób polis na życie czy polis turystycznych.

Czytaj wiecej...

14 Wrzesień 2012

Firmy rezygnują z drożejących polis

Rosnące ceny polis dla firm skutkują coraz gorszym zabezpieczeniem przedsiębiorstw. Na rynku można zaobserwować dwie tendencje: rezygnację firm z części ubezpieczeń oraz zmniejszanie sum gwarancyjnych w innych.

Czytaj wiecej...

14 Wrzesień 2012

Rynek ubezpieczeń: 40-50 mln zł strat po wybuchu w Elektrowni Turów

Polska Grupa Energetyczna wyliczyła straty poniesione w związku z wybuchem w Elektrowni Turów. Spółka rozmawia obecnie z ubezpieczycielami. – poinformował portal cire.pl.

Czytaj wiecej...

14 Wrzesień 2012

Azja: Ubezpieczyciele zatrudniają, banki zwalniają

Spowolnienie wzrostu gospodarczego w większości krajów Azji nie zahamowało planów ekspansji firm ubezpieczeniowych w regionie, chociaż pozostała część sektora finansowego redukuje zatrudnienie.

Czytaj wiecej...

14 Wrzesień 2012

KUKE: Upada coraz więcej polskich przedsiębiorstw

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych poinformowała w komunikacie, że w sierpniu w Polsce upadły 73 firmy - o +4,3% więcej w ujęciu miesięcznym i o +25,7% w ujęciu rocznym – podał portal GPW Infostrefa, cytując depeszę Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj wiecej...

14 Wrzesień 2012

InterRisk: Zbigniew Zieliński nowym wiceprezesem zarządu

Po 3,5 roku Zbigniew Zieliński wraca do Vienna Insurance Group. 7 września rada nadzorcza InterRisk powołała go na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż.

Czytaj wiecej...

03 Wrzesień 2012

3 miliony polis w systemie direct

W ciągu pierwszego półrocza 2012 r. przez telefon i Internet sprzedano w Polsce ponad 3 mln ubezpieczeń. Przeznaczyliśmy na to w sumie ponad 600 mln zł. W porównaniu z I półroczem 2011 r., liczba ubezpieczeń w systemie direct wzrosła o 9,5 proc., natomiast zebrana składka o 16,1 proc.

Czytaj wiecej...

03 Wrzesień 2012

Skarb Państwa szykuje się do sprzedaży PZU

Do transakcji może dojść nawet w tym tygodniu – twierdzą analitycy Po publikacji wyników za pierwsze półrocze 2012 roku grupy PZU oraz nabyciu w ubiegłym tygodniu prawa do dywidendy na rynku spekuluje się o sprzedaży akcji największego krajowego ubezpieczyciela przez Skarb Państwa.

Czytaj wiecej...

03 Wrzesień 2012

Coraz trudniej ukryć się przed obowiązkowym OC

Automatyczny system skutecznie wyszukuje kierowców bez polis. Za ich brak grozi nawet 3 tys. zł kary

Czytaj wiecej...