Spór o bezpośrednią likwidację PZU SA
Na potwierdzenie „GW” przytacza przykład kierowcy ubezpieczonego w PZU SA, który miał stłuczkę ze sprawcą – posiadaczem OC w Compensie. Poszkodowany zdecydował się skorzystać z bezpośredniej likwidacji u dostawcy ochrony. Tymczasem ubezpieczyciel sprawcy wystosował pismo, w którym, według gazety, straszył kierowcę konsekwencjami i nakłaniał do likwidowania szkody u siebie. Zgodnie z mechanizmem BLS sprawą zajął się PZU SA i sprawa została zakończona.
„GW” pisze, iż Vienna Insurance Group do której należy Compensa nadal walczy z bezpośrednią likwidacją wprowadzoną w kwietniu przez największego polskiego ubezpieczyciela, m.in. skarżąc usługę do Ministerstwa Finansów. Gazeta dowiedziała się nieoficjalnie, że wątpliwości dotyczące BLS PZU SA mają też Liberty Direct, Proama i Gothaer. Według Michała Witkowskiego, rzecznika PZU, to efekt obaw przed przeniesieniem ciężaru konkurencji z ceny na jakość serwisu. Tomasz Borowski, rzecznik prasowy Compensy mówi „GW”, iż w ocenie firmy w obecnym stanie prawnym ubezpieczyciele nie mogą uznawać roszczeń wobec innej firmy i zaspokajać ich bez porozumienia między zakładami i notyfikacji w Komisji Nadzoru Finansowego. Niespełnienie tych wymogów powoduje, iż zdaniem Compensy wypłaty nie są wolne od podatku. „GW” dowiedziała się nieoficjalnie, iż wprawdzie MF nadal analizuje sprawę, ale prawdopodobnie stanie po stronie PZU SA.
czytaj więcej : http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52751:2014-07-07-06-33-42&catid=107:rynek-ubezpiecze&Itemid=106